11 Niedziela Zwykła 16.06.2024

Dziękuję uczestnikom wczorajszej pielgrzymki dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu. Bóg zapłać za wspólnie spędzony czas i rodzinną atmosferę.

W piątek kończymy rok szkolny. Dziękujemy Bogu za czas nauki i zdobywania nowych doświadczeń. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji będzie odprawiona o godz. 800, następnie ciąg dalszy  uroczystości w szkole. Zapraszam dzieci wraz  z rodzicami. Dziękuję nauczycielom, rodzicom i uczniom za trud i wspólną  pracę. Okazja do spowiedzi dla uczniów i rodziców będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. Bardzo zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty i przeżywania wakacji z Bogiem. Msze św. odprawiane są codziennie o godz. 1800, a w sobotę o 730. Codziennie po Mszy św. litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W środę po Mszy św. i nowennie spotkanie dla uczniów i rodziców kl. 6 w celu zapisania się na przygotowanie do bierzmowania.

W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. brata Alberta Chmielowskiego i w piątek  św. Alojzego Gonzagi.

W dniach 4-13.08.2024 odbędzie się 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa św. Andrzeja zaprasza do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: https://pielgrzymka.rzeszow.pl/ oraz na Facebook’u.

Koło Gospodyń w Wyżnem zaprasza naszych seniorów na spotkanie w Domu Ludowym. Odbędzie się ono w środę o godz. 1700. Zapisy u Pań z Koła Gospodyń. Zachęcam do udziału w spotkaniu i zapraszam w imieniu organizatorów.

2 lipca z parafii Lutcza organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę i do Krakowa. Jeżeli ktoś byłby chętny proszę o kontakt. Koszt wyjazdu 110zł.

W piątek zakończyła się renowacja jednego z żyrandoli z naszego kościoła. Jutro wróci już na swoje miejsce. Należność za pracę zostanie wypłacona ze środków, które pozostały nam z budowy ołtarza. Dwa kolejne żyrandole są w trakcie odnawiania, koszt wyniesie ok. 10 tyś, będziemy powoli gromadzić środki na ten cel. Przedłuża się nieco czas wykonania witraży w przedsionkach i gablot na wota przy obrazie Matki Bożej, prace trwają, ale jeszcze chwilę musimy cierpliwie poczekać. Na plebanii rozpoczynamy  remont łazienek i wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zakupione zostały już potrzebne materiały do remontu oraz wszystkie drzwi wewnętrzne (stare są w dość kiepskim stanie). Wydatki związane z remontem plebanii pokryję ze środków własnych, aby nie obciążać parafii, bo w tym roku wykonaliśmy już bardzo dużo kosztownych inwestycji, a plebanią trzeba zająć się koniecznie w tym roku. Będzie już cała odnowiona i posłuży przez kilkadziesiąt kolejnych lat.

Dziękuję za udekorowanie i posprzątanie kościoła i kaplicy.  W najbliższym tygodniu do kościoła proszę osoby z nr: 284, 291, 291A, 293, 293A  natomiast do kaplicy nr. 287 (dwie osoby).

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO