10 Niedziela Zwykła – 07.06.2026

10 Niedziela Zwykła – 07.06.2026r.

Dziękuję osobom, które umożliwiły nam tak piękne przeżycie Bożego Ciała: wszystkim, którzy przygotowali ołtarze (Straży Pożarnej i mieszkańcom Rędzin), osobom które, wykosiły pobocza i posprzątały trasę procesji. Dziękuję pocztom sztandarowym Straży Pożarnej za udział w liturgii i procesji, panu Organiście, Służbie Liturgicznej, dzieciom i rodzicom oraz wszystkim Parafianom i przybyłym do nas gościom, którzy wzięli udział w uroczystości. Było to piękne, publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa obecnego Najświętszym Sakramencie. Dziękuję również uczestnikom wczorajszej pielgrzymki na Jasną Górę za wspólną modlitwę, świadectwo wiary i złożoną ofiarę, którą przeznaczę na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jadwigi królowej, w czwartek św. Barnaby Apostoła, w piątek Najświętsze Serce Pana Jezusa i w sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W środę po Mszy św. i procesji zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. siódmej

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcenie wianków i ziół, a po procesji błogosławieństwo dzieci. Również w czwartek po Mszy św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zapraszam rodziców i uczniów kl. szóstej, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W sobotę udajemy się na spotkanie dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Jeszcze do jutra można zgłaszać swój udział w pielgrzymce. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 800, po przyjeździe na miejsce będzie czas na osobistą modlitwę i zwiedzanie sanktuarium, następnie o godz. 1000 rozpocznie się katecheza dla dzieci i przedstawienie przygotowane przez organizatorów spotkania. O 1200 będzie Masza z udziałem ks. Biskupa, następnie obiad i piknik rodzinny. Powrót do domu planujemy ok. godz. 1500.

W następna niedzielę od godz. 1400na boisku szkolnym, nasza szkoła, Rada Rodziców i parafia organizują piknik rodzinny. Serdecznie zapraszam i zachęcam do wspólnego spędzenia tego niedzielnego popołudnia. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji.

Jutro przez cały dzień i we wtorek do godz. 1400 na parkingu przy kościele można będzie zostawić tzw. elektrośmieci (zużyty sprzęt AGD i RTV). Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na pomoc dla misjonarzy. Zachęcam do wsparcia tej akcji i przy okazji pozbycia się niepotrzebnych, zepsutych rzeczy.

Dziękuję z porządki w kościele oraz w kaplicy.

W nadchodzącym tygodniu proszę o troskę o porządek w kościele mieszkańców z nr: 57, 60, 65, 67 oraz w kaplicy nr: 70 i 71.

Zachęcam do czytania i kupowania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO

 

 

Comments are disabled.