13 Niedziela Zwykła 26.06.2022r.

W piątek zakończyliśmy rok szkolny. Dziękuję nauczycielom, rodzicom i uczniom za trud i wspólną  pracę. Uczniów, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i komunii św. na zakończenie roku szkolnego zapraszam w tym tygodniu, szczególnie w pierwszy piątek i pierwszą sobotę. Rodziców bardzo proszę aby także podczas wakacji nie zaniedbywali troski o duchowy rozwój swoich pociech.

W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Ireneusza i w środę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, msza św. w kościele o godz. 1800, a składka w tym dniu na całym świecie, przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 900. Spowiedź w kaplicy od godz. 1530 i o 1600 Msza św. W kościele okazja do spowiedzi od godz. 1700. W sobotę wspólny różaniec o godz. 1730 i Msza św. z rozważaniem maryjnym.

W następna niedzielę adoracja najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

W czwartek o godz. 630 wycieczka w Pieniny. Proszę o punktualne przybycie. Bardzo proszę aby (kto jeszcze tego nie uczynił) do jutra dostarczyć karty kolonijne dzieci, które w sierpniu wyjeżdżają na obóz rowerowy i pisemne zgody rodziców na wyprawę w Pieniny.

W następną niedzielę będzie organizowany wspólny wyjazd na rowerach do Sołonki. Zapraszam całe rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Mamy w parafii możliwość zorganizowania kursu komputerowego (nauka wyszukiwania informacji w internecie, bezpłatnego komunikowania się na odległość, obsługiwania poczty elektronicznej, korzystania z portali urzędowych np. ZUS, pisania pism urzędowych [podatki, wnioski itp.], kopiowania zdjęć z telefonu/aparatu na inne urządzenia, robienia zakupów przez Internet,  posługiwania się nawigacją itp. Kurs będzie bezpłatny, musi w nim uczestniczyć powyżej 10. osób. Zachęcam osoby nie potrafiące biegle posługiwać się komputerem czy smartfonem do skorzystania z tej oferty. W naszych czasach jest to bardzo przydatna umiejętność.

Dziękuję za udekorowanie i posprzątanie kościoła i kaplicy.

W najbliższym tygodniu do kościoła proszę osoby z nr: 27A, 29, 33, 36, 37A, a do kaplicy nr. 26 i 27.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO