2 Niedziela Adwentu 04.12.2022r.

Dziś przeżywamy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Duchowo i materialnie wspieramy chrześcijan  żyjących na tamtym terenie.

Roraty będą  codziennie o godz. 1700, tylko w piątek o godz. 700 i w sobotę o godz. 730. Zapraszam do udziału w roratach zarówno dorosłych jak i dzieci.

Zadbajmy o dobre przeżywanie adwentu przez podejmowanie postanowień i pracę nad sobą. Spowiedź adwentową w parafii zorganizujemy w poniedziałek 19 grudnia, a odwiedziny chorych w piątek 16 grudnia.

W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Mikołaja Biskupa (spotkanie ze św. Mikołajem dla ministrantów i MDP będzie w niedzielę 18 grudnia w Domu Strażaka), w środę św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła.

W czwartek 8 grudnia wypada Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w kaplicy na Rędzinach będzie o godz. 1500, roraty w kościele o godz. 1700. Na roratach poświęcone zostaną medaliki  dla dzieci z kl. 3. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.

W następną niedzielę (11 grudnia) Rada Rodziców działająca przy naszej  szkole zaprasza w godz. 1000 – 1400 na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Można będzie nabyć ozdoby świąteczne, rękodzieła wykonane przez dzieci i rodziców, także poczęstować się kawą, herbatą i wypiekami. Dla najmłodszych przewidziane są dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy i tatuaże. Cały dochód przekazany będzie na potrzeby szkoły i przedszkola. Serdecznie zapraszam i zachęcam do włączenia się w tą akcję.

Dziś i w następną niedzielę, po Mszach św. można nabyć kartki świąteczne w cenie 2zł. Dochód przeznaczony będzie na działalność Szkolnego Koła Caritas.

W piątek zajęcia z kółkiem narciarskim odbędą się na stoku w Tyliczu. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1400 (po lekcjach)  powrót ok. 2300.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele i w kaplicy.

W nadchodzącym tygodniu do troski o kościół proszę mieszkańców z nr. 262, 262A(2 osoby), 264 i 264A oraz w kaplicy 263 (2 osoby).

Zachęcam także do nabywania prasy katolickiej. Postarajmy się w adwencie częściej sięgnąć po Pismo św.,  gazetę czy książkę, które pogłębią naszą wiarę i przypomną o Panu Bogu.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO