2 Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024r.

Przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną, „Ad Gentes” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek na misje św.

Dzisiaj również rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Porządek rekolekcji:

*niedziela (25.2.2024)       godz. 730 Msza św. z nauka ogólną

godz. 900 Msza św. z nauką ogólną

godz. 1400 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza św

Dzisiaj po  Gorzkich Żalach i Mszy św. możliwość oglądnięcia filmu w dolnym kościele. Zapraszam.

*poniedziałek (26.02.2024) godz. 730    Msza św. z nauką dla osób starszych i chorych,
                                                                 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,

godz. 1700 Msza św. z nauką ogólną i po Mszy św.
                                                                                                     nauka dla małżeństw,

*wtorek (27.02.2024)         godz. 730    Msza św. z nauką ogólną

godz. 1700 Msza św. z nauką ogólną,

*środa (28.02.2024)          godz. 730 i 1700 Msza św. z nauką rekolekcyjną
                                                              oraz błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.

Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek – 25 marca.

Uczniowie naszej szkoły na rekolekcje przychodzą do kościoła w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 900.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek chorych odwiedzę od godz. 900, spowiedź w kaplicy na Rędzinach od godz. 1415 i o 1500 Msza św. W kościele spowiedź od godz. 1600. Po Mszy św. o godz. 1700 Droga Krzyżowa – będziemy modlić się o pokój na świecie. Zapraszam serdecznie do modlitwy i rozważania Męki Pańskiej. Po Drodze Krzyżowej spotkanie dla uczniów klas ósmych (proszę na spotkanie przynieść uzupełnione indeksy), a o godzinie 1830  zapraszam na halę sportową do szkoły lektorów, którzy jadą na turniej piłki nożnej w Rzeszowie.

W sobotę wspólny różaniec o godz. 1630 i Msza św. z rozważaniem maryjnym.

W następną niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłym tygodniu pojadę głosić rekolekcje do parafii w Gwoźnicy, od niedzieli zastępował mnie będzie ks. Mieczysław.  Pod chórem można jeszcze nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie 8 zł. i zabrać skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”.

Wzorem lat ubiegłych udamy się na Drogę Krzyżową w plenerze. W tym roku pojedziemy w sobotę 16 marca, w Beskid Niski do Mrukowej. Rozważając Mękę Pańską wejdziemy na Górę Zamkową do kaplicy pw. Maryi Matki Kościoła  (droga przez las ok. 1 km). Po modlitwie wspólny posiłek pod leśną wiatą. W drodze do Mrukowej zatrzymamy się w Miejscu Piastowym, w Sanktuarium św. Michała Archanioła. Zwiedzimy także Muzeum Misyjne Sióstr Michalitek i Muzeum bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Koszt wyjazdu (transport, ubezpieczenie, posiłek i wejście do muzeów) wyniesie 50 zł od osoby dorosłej i 30 zł od dziecka. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii. Przypominam także o zapisach na obóz rowerowy w Tyliczu i wyprawę motocyklową na La Salette podczas wakacji. Już teraz trzeba rezerwować miejsca noclegowe. Zapraszam.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kaplicy. W najbliższym tygodniu o podjęcie tej posługi w kościele mieszkańców z nr. 201B, 202, 204 (jedna osoba) 204B, 205, a na Rędzinach nr. 204 (dwie osoby). Bardzo dziękuję panom, którzy w poniedziałek pracowali przy rusztowaniach i montażu krzyża oraz paniom za generalne porządki we wtorek w naszym kościele. Na bieżąco wypłacamy należności, czekamy jeszcze na powrót obrazu Marki Bożej po renowacji, ławki i krzesła w prezbiterium i granitową półkę przy tabernakulum. Niewykorzystane materiały zostały zwrócone do dostawców i czekamy na ostateczne rozliczenie. Dziękuję bardzo za wykonane prace i złożone ofiary. Bóg zapłać.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO