20 Niedziela Zwykła 14.08.2022r.

Jutro 15 sierpnia – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, na sumie
o 1100 błogosławieństwo wieńców dożynkowych.

Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane  codziennie o godz. 1800,
a w sobotę Msza św. rano o godz. 730.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jacka i
w sobotę św. Bernarda Opata.

Dziękuję uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, a Parafianom, którzy polecali nas Panu Bogu za modlitwę i duchową łączność, Bóg zapłać.

W poniedziałek 22 sierpnia wyruszamy na obóz rowerowy, wszystkich uczestników i rodziców zapraszam na spotkanie organizacyjne, w piątek po Mszy św. do dolnego kościoła.

Gratulujemy naszej Straży udziału w zawodach sportowo – pożarniczych. Cieszymy się z wielkiego zaangażowania, gratulujemy zdobytych medali i miejsc na podium. Dziękujemy także rodzinom, które tak licznie przybyły na stadion w Czudcu aby dopingować naszych strażaków. Bóg zapłać.

W czwartek o godz. 2000 w Domu Ludowym odbędzie się spotkanie dotyczące wymiany kotłów na ekologiczne, zmiany zasad rozliczania energii z fotowoltaliki, podwyżek cen opału i zasad dofinansowania oraz uzyskania  ulgi na ten cel. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych proszę o obecność.

Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła (p.) oraz kaplicy (p. ). W najbliższym tygodniu o podjęcie dyżuru w kościele  proszę osoby z numerów  98 (jedna osoba), 101, 102, 103 i 114 zaś do sprzątania kaplicy proszę 2 osoby z 111.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO