Wniebowstąpienie Pańskie – 16. 05. 2021r.

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie przeżywamy uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Polecajmy Panu Bogu dzieci i ich rodziny.

Dziękuję dzieciom z kl. III i rodzicom, za wspólną modlitwę i piękny udział w świętowaniu białego tygodnia. Rodzicom i naszej szkole dziękuję także za zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę z parafią w organizacji I Komunii Świętej. Mimo trudnych czasów jakie przeżywamy, w spokoju i skupieniu mogliśmy towarzyszyć dzieciom w tym ważnym wydarzeniu. Bóg zapłać.

W sobotę 22 maja w katedrze o godz. 1000 przyjmą święcenia kapłańskie diakoni z rzeszowskiego seminarium. Wśród nich jest nasz rodak Jakub Przybyła za parafii Babica zam. w Wyżnem – Przylasku. Módlmy się w ich intencji, już od poniedziałku, kiedy rozpoczną swoje rekolekcje przed święceniami.

W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny, komunię wielkanocną można przyjmować do Niedzieli Trójcy Świętej.  Codziennie przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi, zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty.

Dziękuję paniom za zakup krzewów i dosadzenie 60 szt. na skarpie przy cmentarzu. Z racji pogody ciągle odkładamy malowanie dachów na plebanii i kaplicy cmentarnej. Na kaplicy odnowimy również elewację, jest bardzo zabrudzona. Środki na te prace mamy już praktycznie zgromadzone. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Na cmentarzu nagrobek śp. Katarzyny Rykały z domu Ziobro, mamy ks. Juliana, naszego pierwszego proboszcza, jest już bardzo zniszczony. Jeżeli żyje w parafii lub poza parafią bliska rodzina ks. Rykały bardzo proszę o kontakt. Nagrobek jest podwójny, a spoczywa w nim jedna osoba. Zburzylibyśmy stary nagrobek i wykonali nowy, pojedynczy, natomiast na drugim miejscu, przy grobie ks. Juliana, wykonalibyśmy piwniczkę na ewentualny pochówek księży w przyszłości. Radę parafialną proszę o zasięgnięcie informacji w sprawie rodziny ks. Rykały i wyrażenie swojej opinii oraz o zapoznanie się  przedstawienie opinii Parafian na ten temat.

Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła i kaplicy. W najbliższym tygodniu o podjęcie dyżuru w kościele proszę osoby z nr. 225C, 226, 226A, 227D, 227E zaś do kaplicy z nr. 230 i 230A.

Zachęcam do czytania i kupowania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO