18 Niedziela Zwykła – 01.08.2021r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar nawałnic, które ostatnio nawiedziły Polskę i całą Europę.

Jutro (2 sierpnia) istnieje możliwość zyskania odpustu Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami. Tradycja tego odpustu wywodzi się jeszcze od św. Franciszka z Asyżu, który odbudował kościółek MB Anielskiej i nazwał go Porcjunkula (tj. mała cząstka), następnie miał widzenie Pana Jezusa, który obiecał, że kto nawiedzi ten kościółek w dniu 2 sierpnia zyska odpust zupełny. Papież Pius X rozszerzył ten przywilej na wszystkie kościoły parafialne. W środę wspominamy św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów, a w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do Służby Bożej, w piątek odwiedzę chorych od godz. 900, spowiedź na Rędzinach od 1530 i o 1600 Msza św. W kościele okazja do spowiedzi od godz. 1700. W sobotę różaniec o godz. 1730 i o 1800 Msza św. z rozważaniem maryjnym.

Rozpoczyna się sierpień, miesiąc świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych i dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych oraz modlitwy o trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tych ważnych sprawach.

4 sierpnia o godz. 630 na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku z racji pandemii pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Pamiętajmy o modlitwie i duchowej łączności z pielgrzymami.

Dzisiaj o godz. 1400 na stadionie w Pstrągowej odbędą się zawody sportowo-pożarnicze. Startują w nich trzy nasze drużyny, zapraszamy do kibicowania i wspólnej zabawy.

Jutro o godz. 800 z parkingu przy kościele wyjeżdżamy na wycieczkę do Krosna (huta szkła) i Jasła (muzeum lizaka). Powrót ok. godz. 1900.

Dla wielu osób zabrakło miejsc, dlatego drugi wyjazd do Krosna i Jasła, odbędzie się za tydzień – 9 sierpnia. Jeżeli ktoś jeszcze byłby chętny proszę aby dzisiaj zgłosił swój udział.

Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz kaplicy. W najbliższym tygodniu o podjęcie dyżuru sprzątania kościoła proszę osoby z numerów  297, 299, 306, 307, 309 zaś do sprzątania kaplicy proszę, osoby z numerów 300 i 305.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO