34 Niedziela Zwykła – 21.11.2021r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj przeżywamy zakończenie roku liturgicznego czyli Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. w kaplicy i po sumie w kościele będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny. Do puszek możemy dzisiaj składać ofiary na pomoc dla imigrantów przy naszej granicy z Białorusią.

Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane codziennie o godz. 1700, tylko w sobotę o godz. 730. W następna niedzielę rozpoczynamy już Adwent czyli czas oczekiwania na przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Do soboty po Mszach św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Dziękuję za ofiary wypominkowe. Pokryły one w całości koszty zakupionych materiałów potrzebnych nam do prac planowanych na cmentarzu. Zakupiona także została kosiarka pielęgnacyjna do traktora ogrodniczego, co jeszcze ułatwi nasze zabiegi o estetykę cmentarza i obejścia wokół kościoła. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej i w środę św. Andrzeja Dunk-Lac i męczenników wietnamskich.

Od jutra rozpoczniemy nowennę do św. Andrzeja Boboli. Do końca listopada będziemy polecać Panu Bogu naszą Ojczyznę, przez wstawiennictwo Patrona Polski. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W czwartek po Mszy św. zapraszam na zbiórkę ministrantów, a w piątek na halę sportową naszych narciarzy, a następnie ministrantów. Dziękuję uczestnikom wczorajszego wyjazdu do Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu, Muzeum Narciarstwa w Cieklinie i serwisu narciarskiego w Jaśle. Bóg zapłać za wspólnie spędzony czas i modlitwę. Do następnej niedzieli można zapisywać się na wyjazd na narty do Tylicza, który planujemy 4 grudnia. Koszt przejazdu, karnetów, ubezpieczenia, obiadu i zajęć z instruktorem dla nieletnich uczestników wynosi 160zł. (MDP i LSO – 120zł). Zapraszam narciarzy i wszystkich miłośników gór.

Bóg zapłać za troskę o porządek w kościele oraz w kaplicy. W najbliższym tygodniu o podjęcie posługi w kościele proszę mieszkańców z nr: 97, 98 (2 osoby), 101 i 102, a na Rędzinach z nr: 103 i 111 (jedna osoba).

Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO