Wielki Post

Środa 14 lutego to rozpoczęcie Wielkiego Postu (Środa Popielcowa). W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Dotyczy on osób od 18 do 60 roku życia, zaś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje zarówno w tym dniu jak i w każdy piątek roku wszystkich, którzy ukończyli 14 lat aż do końca życia.

Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w kościele o 700 i 1700 oraz w kaplicy na Rędzinach o 1500. Na Mszach św. w całej Polsce prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa odprawiana będzie w każdy piątek po Mszy św. o godz. 1700. Na Mszy św. w piątki będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Gorzkie Żale będziemy śpiewać w niedziele o godz. 1400, bezpośrednio po nich jest Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100. Po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele będzie możliwość oglądnięcia wartościowych filmów skłaniających nas do refleksji nad życiem.

Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.