Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy KPP


Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP) jest to najbardziej zaawansowany kurs w zakresie ratownictwa, jaki może ukończyć osoba bez wykształcenia medycznego.

W pierwszy weekend lutego (4 i 5 lutego 2023) zapraszamy naszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą do udziału w takim kursie. Zajęcia będą prowadzone w szkole. W sobotę od godz. 9.00 – 15.00 i w niedzielę od godz. 10.00 – 15.00.

W niedzielę 5. lutego na godz. 16.00 zapraszamy do szkoły także rodziców, osoby dorosłe i każdego kto chce nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, opatrywania ran, wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej czy posługiwania się defibrylatorem AED.

Kurs jest bezpłatny.

Środki na zorganizowanie kursu zapewniła na Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a pomieszczenia udostępniła bezpłatnie szkoła. Bardzo za to dziękujemy.

Do udziału w kursie zapraszamy nie tylko MDP, każdy jest mile widziany :))

Szczególnie polecamy naszym grupom sportowym – narciarskiej i rowerowej oraz motocyklistom. Wszystko się może zdarzyć (szczególne gdy kocha się dwie deski lub dwa kółka).

Gorąco zapraszam i zachęcam do skorzystania z takiej okazji. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna. W życiu różne sytuacje nas spotkają, trzeba być przygotowanym.

Do zobaczenia :))

Comments are disabled.