Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

Pascha to PRZEJŚCIE.

Paschę zaczęto świętować po wyjściu z niewoli egipskiej i przejściu do ziemi obiecanej, z niewoli do wolności, ze śmierci do życia. Jezus przeszedł ze śmierci do życia, z Golgoty i krzyża do zwycięstwa.

Niech w nas dokona się PASCHA. Przejście z tego co małe, słabe i wystraszone, do pełni życia. Pełnej wolności w Chrystusie.

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

PS

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego i owocnego przeżywania świąt Wielkanocnych: kapłanom za posługę w konfesjonale, ks. Mieczysławowi za pomoc, pani kościelnej i paniom z koła Caritas oraz uczniom klas 8. i ich rodzicom, za przygotowanie ciemnicy, Bożego Grobu i piękne udekorowanie kościoła na święta, druhnom i druhom z OSP Wyżne oraz z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za udział w liturgii Triduum Paschalnego, trzymanie warty honorowej przy Bożym Grobie, przygotowanie obrzędu poświęcenia ognia i rezurekcji, ministrantom, lektorom, panu organiście i scholii za piękny śpiew, wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, wszystkim Parafianom i osobom, które uczestniczyły w liturgii za pośrednictwem mediów, za wspólną modlitwę i świadectwo wiary w zmartwychwstanie. Paniom z Koła Gospodyń i wielu innym osobom dziękuje za dary na stół wielkanocny. Bóg zapłać wszystkim. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi wszelkie dobro, a Maryja Wspomożycielka Wiernych otacza nas swoją opieką.